برکه ی تنهایی


   در معادلات زندگی ، تنهایی بسان عدد صفری می ماند که حتی چهار عمل اصلی ( جمع ، تفریق ، ضرب و تقسیم ) نیز نمی تواند شخص تنها را از این مخمصه رهایی بخشد . نه تفریق از کسی چاره سازش است و نه جمع با دیگری ، کارسازش . نه ضرب با شخصی می تواند دست او را بگیرد و نه تقسیم بر فردی می تواند او را در این بحبوحه روانپریشی ، دستگیری کند و چه بسا هر یک از اعمال مزبور ، سبب تضایق تنهایی و سوق یافتگی اش به سمت منفی بی نهایت بی کسی ، گردد و النهایه ، شخص تنها به ورطه ایی بیافتد که سوختن و خاکستر شدن ، بهترین گزینه ی پیش رویش باشد ! .

 

  ناگفته نماند که این نظر ، برخاسته از نحله فکری دل مسلکان است و چنانچه با دیدگاه و اندیشه عرفانی ( که توصیه موکد بر تنهایی جهت طی سفر از خلق به خلق بالحق است ) و یا منظرگاه فیلسوف مسلکان که کنکاش در چرایی وقایع و غور در کنه افعال را دنبال می کنند مورد مقایسه قرار گیرد ، قیاسی مع الفارق و باطل است .


/ 5 نظر / 140 بازدید
heliyahooman

چقدر درك پاراگراف آخر سخت بود استاد...البته خوندنش هم سخت بودا

rezvanesabz

و نیز ناگفته نماند که آدم بعضی وقتها، وسط خواندن یک کتاب فلسفی قلمبه سلمبه، دلش هوس می کند یک پست بگذارد توی پرشین بلاگ! :))

bitcoinmining

ضمن پوزش از ارسال این متن غیر مرتبط، گزینه تماس با شما در وبلاگ پیدا نکردم. ویژه وبلاگ نویسان: زمانی که مشغول کارهای روزمره هستید با موبایل و کامپیوتر خود کسب درآمد کنید. توضیحات بیشتر: https://www.bazar-mashad.com/کسب-درآمد-ارز-بیت-کوین

asmabadalijat

لطفا از وبلاگم جهت پروژه‌ی درسی حمایت کنید ممنون🙇🏻‍♀️🙇🏻‍♀️🙏🏻❤❤❤

asmabadalijat

لطفا از وبلاگم جهت پروژه‌ی درسی حمایت کنید ممنون🙇🏻‍♀️🙇🏻‍♀️🙏🏻❤❤❤