آرام آرمیده ام

  من که دلت را زیاد نوشتم ! . من که بال های پروانگی هایت را زیاد بر شانه نهادم ! . من که ترا بانوی باغ خیالاتم کردم و بی خیال همه ی کائنات شدم ! . من که با تصویر تصوراتت به خواب رفتم و با تصور تصاویرت از خوابهایم برخاستم ! . من که هنوز از بلندای قله ی شمال دلم ، به جنوبی ترین تپش های دلت ، خیره می شوم و از مشرق ِ طلوعگاهت تا مغرب ِ نبودن هایت ، خیره سری می کنم ! .

 

  من که تمام ساعت هایم را به افق ِ آمدن های تو کوک کردم ! . من که تمام نرگس ها را به امید نرگس چشمان تو بوییدم ! . من که صد ها بار مشق های دلتنگی ام را بر هر کجای صفحات روزگار ، با هزاران ذوق ، سراسیمه نوشتم که شاید به مهر صد آفرین تو مزین گردد ! . من که همه پاییز را خوابیدم که مگر تو بخوابم بیایی و یلدایم را به بلندترین شب ِ مهرورزی ات بیارایی ! . من که هنوز در چنبره ی خاطرات تو پرسه می زنم و هنوز در حوالی ِ تجمیع نفس های تو ، خیمه برافراشته ام ! .

 

  من که دستم را تا مرفق فقط به مهر تو آغشتم ! . من که بوم لبانم را فقط با گل هایی روییده در لبستان تو ، رنگ آمیزی کردم ! . من که فقط دلم را معتکف ِ باغی نمودم که تو الهه ی آن بودی ! . من که فقط پایم را وقف ِ جاده ایی نمودم که رهگذرش ، کسی جز تو نبود ! . من که فقط در سرزمین خیالی زیستم که تنها تو پس زمینه های آن بودی ! . . . .

 

. . . . اینکه مرا در برهه های مختلف روزگار ، به محک می نشینی ، اینکه مرا در فراز و فرودهای چرخ دهر ، صحه سنجی می کنی ، اینکه ابواب ِ هفت خان ِ غربت هایت را می گشایی و پنجره های قربتت را مسدود می کنی ، این که لب به مسلخ سکوت می کشی و آوازه هایش را به اعماق ِ پیله های چندین ساله می بری ، اینکه تبسمت برای مدت مدیدی به گل نمی نشیند ، اینکه دست هایت دوردست ها را ترجیح بند امروزهایش کرده است ، اینکه قدم هایت ، قِدمتی دیرینه در تکروی ها اختیار نموده است ، و اینکه زیستن در چهارچوبه ی تعهدات را اختیار کرده ای ، همه را درک می کنم ! . حق را به تو می دهم و خودم را فقط ذیحق همین هذیان هایی می دانم که گاه و بیگاه ، در وجودم طغیان می کنند ! .  


/ 1 نظر / 115 بازدید
12mory

سلام حال شما؟ شرمنده یه خواهشی ازتون دارم این سایت من هست http://romankhanha.ir/category/%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86/ لطفا با کلمه رمان لینک بدید بهم توی وبلاگتون و هر سایتی خاستی رو بگید توی وبلاگم لینک بهتون بدم http://all33.rozblog.com/ ایمیل haji_morteza@yahoo.com تلگرام 09131634402